نصب و راه اندازی سرویس Email

  • 0
ایمیل سرور

نصب و راه اندازی سرویس Email

نصب و راه اندازی Exchange Server :

سرویس پست الکترونیک مایکروسافت یکی از محبوب ترین سرویس های Email می باشد. Exchange Server یکی از بزرگترین پروژه‌های مایکروسافت و بخشی از خط تولید Microsoft Server است که امکان ارسال، دریافت و مدیریت Email، تماس‌ها، تقویم را فراهم می‌کند.

کاربرد اصلی این سرویس، استفاده آن به عنوان یک ایمیل سرور یا پست الکترونیک می باشد، سرويس پست الكترونيك يا سرويس دهنده ايميل در واقع يك نرم افزار كاربردي می باشد كه ايميل ها را از سرويس گيرنده هاي ايميل ( Client) و يا سرورهاي پست الكترونيك (Mail Server) ديگر دريافت كرده و آنها را به گيرندگان مورد نظر مي رساند. سرور پست الكترونيك معمولا شامل فضاي ذخيره سازي پيام ها ، مجموعه اي از قوانين قابل تعريف ، ليستي از كاربران و مجموعه اي از ماژول هاي ارتباطي مي باشد.

 

نصب و راه اندازی MDaemon Server :

MDaemon  یکی از سرویس های میل سرور است. MDaemon نرم افزار بی نظیریست که بهترین امکانات را در اختیار شما میگذارد تا بتوانید یک Mail Server به صورت POP3/SMTP راه اندازی کنید. این نرم افزار به چندین کاربر اجازه می دهد تا بر روی یک شبکه محلی دسترسی به ایمیل ها داشته باشند و از آنها استفاده کنند.

MDaemon یک ایمیل سرور مبتنی بر ویندوز، بدون پیچیدگی میل سرور های دیگر و استفاده از حداقل منابع سخت افزاری است. میل سرور اختصاصی این امکان را به یک سازمان می دهد که تحت دامنه و با برند خود بتوانند خدمات پست الکترونک را برای کارمندان یا مشتریان خود فراهم آورند.

 

نت فن NetFan.ir


About Author

محمد ملایون

کارشناس ارشد نرم افزار

Leave a Reply